Zaprzyjaźnione firmy

Laboratorium Korona. Wykorzystania ozonu do usuwania brzydkich zapachów

Laboratorium Korona. Wykorzystania ozonu do usuwania brzydkich zapachów
Laboratorium Korona. Wykorzystania ozonu do usuwania brzydkich zapachów

Istnieje wiele sposobów na pozbywanie się niechcianych przez nas brzydkich zapachów. Najczęściej jest to oczywiście zwykłe czyszczenie powierzchni połączone z rozpylaniem jakiegoś środka w powietrzu, który brzydki zapach maskuje i w jego miejsce wstawia coś dziwnie kwiatowego lub nienaturalnie morskiego. Znacznie lepszym podejściem jest usuniecie źródła brzydkich zapachów, co może nam się udać dzięki zastosowaniu ozonu.

Źródła brzydkich zapachów

Brzydkie zapachy to praktycznie zawsze unoszące się w powietrzu szkodliwe dla nas substancje, które znalazły się tam w wyniku parowania płynów lub sublimacji ciał stałych znajdujących się w naszym domu. Zapachy dzielimy podświadomie na ładne i brzydkie ze względu na skład chemiczny wąchanych substancji. Te substancje, które z różnych powodów są dla nas dobre, będą dla nas także przyjemne, jak na przykład zapach świeżego chleba czy owoców. Z kolei substancje szkodliwe bezpośrednio (chlorowodór) lub pośrednio (gazy uwalniające się w procesach gnilnych) będą dla nas bardzo nieprzyjemne i będą powodowały zł samopoczucie. By pozbyć się takich zapachów, trzeba co najmniej unieszkodliwić ich źródła, a najlepiej też doprowadzić do zniszczenia samych substancji unoszących się w powietrzu.

Ozonowanie

Procedura ozonowania jest bardzo prosta, ponieważ polega zwyczajnie na rozpyleniu tego gazu w pomieszczeniach, które mają być pozbawione źródeł nieprzyjemnych zapachów. To wszystko, co z naszej strony jest wymagane. Ozon będzie się równomiernie rozprowadzał po pomieszczeniu i usunie wszelkie substancje powodujące powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Najczęściej będą to oczywiście różnego rodzaju bakterie i grzyby, w dużej mierze pleśni, zwłaszcza jeśli w budynku jest złożony system wentylacji. Wszystkie tego typu elementy zostaną dosłownie spalone na poziomie komórkowym przez kontakt z ozonem i nie trzeba się będzie więcej nimi przejmować. Wszystkie nieprzyjemne zapachy zostaną zniszczone natychmiast i w pomieszczeniach pozostanie świeży zapach ozonu, który po zakończeniu procedury ozonowania i krótkim wietrzeniu będzie już zupełnie niegroźny.

http://www.koronaozon.pl/
443070733
7712873113
364994790
ul. Narutowicza 94/96, 97-300 Piotrków Trybunalsk