Jak idealnie dobrać meble do salonu i sypialni?

We własnych czterech kątach spędzamy przyjemniejszą część naszego życia. Warto więc, by wnętrze naszego mieszkania było estetyczne, przyjazne, ale i ergonomiczne. Ale idealnie dobrać meble wcale nie jest łatwo. Jest jednak sporo rad specjalistów od aranżacji wnętrz, które pomogą nam wybrać meble tak, by nasze wnętrze świetnie wyglądało.

Meble do salonu

Salon to wizytówka naszego domu, to tam najczęściej przyjmujemy gości i spędzamy wspólnie czas z rodziną. Dlatego też najczęściej w tym pomieszczeniu nie eksperymentujemy i stawiamy na dość stonowane kolory. Najlepiej więc dobrać kolorystykę mebli tak, by pasowały do ścian czy podłóg. Najczęściej wybierane do salonu są kolory jasne – dzięki temu wnętrze jest optycznie większe i mniej monotonne.

Fot.1 Meble do salonu. Sklep internetowy Shamanica.pl

Jednak są osoby, które preferują wnętrza ciemniejsze. Takie barwy uchodzą za bardziej eleganckie i tworzące aurę luksusu. Oczywiście nie znaczy to, że nie możemy eksperymentować. Na przykład ciemne meble na tle jasnych ścian mogą wyglądać naprawdę gustownie. Oczywiście ważny jest też styl naszych mebli. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj meble wybieramy na lata, więc lepiej kierujmy się po prostu własnym stylem i gustem, niż chwilowymi trendami. Te szybko mijają, a przecież nasze meble z nami zostaną na dłużej.

Idealne meble do sypialni

W przypadku mebli do sypialni możemy sobie pozwolić na więcej eksperymentów. To w końcu miejsce w stu procentach dla nas, więc powinniśmy zapewnić tam bardziej intymną i indywidualną atmosferę. Wiele osób przykłada dużą wagę do dywanu – by był puszysty i delikatny. Często spotykane są też pamiątki osobiste czy rodzinne w tym pomieszczeniu – na przykład fotografie.

Fot.2 Meble do sypialni. Sklep internetowy Shamanica.pl

Najważniejszym jednak elementem sypialni jest oczywiście łóżko. Wybierając je, zadbajmy przede wszystkim, by było wygodne i odpowiednio duże. Bardzo szeroki wybór eleganckich łóżek mamy na przykład w sklepie Shamanica. Ten sklep oferuje nam bardzo wiele ciekawych modeli, na przykład takie, wykonane z bambusa. Dobierzemy tam też eleganckie i praktyczne szafki nocne, komody czy lustra.

Poradzić się specjalisty?

Coraz więcej więcej osób chce, by ich wnętrza projektowali specjaliści. Bierze się to oczywiście niekiedy z braku czasu. Ale często klienci po prostu chcą, by wszystko było idealnie wykonane, przemyślane i dopasowane. Można jednak pójść jeszcze inną drogą. Po prostu skorzystać z gotowych rozwiązań i planów wnętrz, które oferują nam sklepy z meblami. I tak na przykład wspomniany sklep Shamanica oferuje wiele ciekawych rozwiązań, jeśli chodzi o ciekawe i stylowe wnętrza. Możemy z nich skorzystać i wtedy na pewno poczujemy się wyjątkowo we własnym mieszkaniu!