Wyciskarki do soków podstawą w terapii Gersona

sklep-z-owocami
Terapia Gersona stanowi alternatywną metodę zwalczania wielu chorób. Niektórzy uznają ją za najbardziej skuteczną w walce z rakiem. Terapia usuwa przyczynę choroby i nie tłumi jej skutków. Polega na całkowitej zmianie diety, w której królować będą świeże soki i owoce. Jeżeli chcesz poprawić swój stan zdrowia i poddać się terapii Gersona, to wyciskarka do soków będzie dla Ciebie niezbędna.

Leczenie metodą Gersona to nie tylko warzywa i owoce. To również wykonywanie lewatyw z kawy, spożywanie wyłącznie ekologicznych produktów, uważnie dobrana suplementacja oraz unikanie stresu, odpowiednia ilość snu i ćwiczenie technik relaksacyjnych. Jednym słowem wszystko to, co jest w stanie polepszyć nasze zdrowie i wpłynąć na jakość życia. W dzisiejszym artykule zajmiemy się wyłącznie kwestią diety, która jest tutaj najważniejsza i fundamentalna.

Dieta oparta na owocach

Codzienne picie świeżych soków z owoców, które przygotujesz w warunkach domowych przy pomocy wyciskarki do soków to podstawa. Dodatkowo warto każdego dnia przygotować sobie 2-3 szklanek soków warzywnych, które również zrobisz w zaciszu własnego domu przy użyciu wyciskarki do owoców. Zasadniczo w terapii Gersona zabrania się jedzenia na mieście, włącznie z piciem soków, nawet jednodniowych. Czym się one różnią od domowych? Jakością użytych składników. W terapii Gersona należy spożywać tylko produkty pochodzące z ekologicznych upraw, które są pozbawione chemii i pestycydów. Na szczęście posiadając dobrą wyciskarkę do owoców, możesz przygotować taki sok w zaledwie kilka minut.

owoce-na-stole

W terapii Gersona istnieje też wiele zakazanych produktów spożywczych. Przede wszystkim zaliczamy do nich sól i cukier. Słodki smak zapewnisz sobie w ten sposób, że przygotujesz w wyciskarce do owoców sok ze słodkich mandarynek, pomarańczy lub bananów. Zapotrzebowanie na potas występujący w soli, naturalnie uzupełnisz, przygotowując świeży sok z pomidorów. Soli i cukru w tradycyjnej postaci należy unikać, ponieważ zatrzymują wodę w organizmie i przyczyniają się do nagłych, niezdrowych skoków insuliny. Ewentualnie możesz w niewielkich ilościach używać cukier brązowy, ale bardzo ostrożnie. W terapii Gersona trzeba zwracać uwagę również na tłuszcze. Wszystkie oleje należy wykluczyć z diety. Jedną z zasad jest zaprzestanie smażenia i pieczenia, więc tak naprawdę nie będą ci one potrzebne. Za to możesz przyrządzić warzywa na parze lub pieczone bez tłuszczu. Jeżeli koniecznie musisz spożyć coś z olejem, to wybierz koktajl z owoców i łyżeczki oleju organicznego lnianego, który przygotujesz w wyciskarce do soku. Kolejnym zakazanym pożywieniem są wszelkie produkty wysoko przetworzone, które zaśmiecają nasz organizm, nie dając niczego w zamian. Spożywanie takich produktów nie jest zalecane w żadnej diecie, a tym bardziej w terapii Gersona, która ma na celu poprawę twojego zdrowia.

Terapia Gersona odnosi się również do chemikaliów, z którymi mamy styczność każdego dnia. Należy unikać stosowania farb do włosów, kosmetyków chemicznych, dezodorantów. Do codziennej higieny możesz używać kosmetyki organiczne, które zostały w pełni wyprodukowane z substancji naturalnych. Do mycia włosów najlepsze będą szampony ziołowe. Jeżeli chcesz odzyskać pełnię zdrowia przy pomocy terapii, to powinieneś również zmienić środki, które używasz do sprzątania w domu. Wszystkie produkty chemiczne wyrzuć do kosza, a na to miejsce użyj roztworu ciepłej wody z solą lub szarym mydłem.

Gdzie kupić dobry sprzęt do wyciskania zdrowych soków?

Sklep internetowy https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html Cook&Love

ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 733 999 777
POLSKA