Dom służy Tobie i Twoim bliskim. Zmaksymalizuj jego funkcjonalność!

domek
Dom, czyli zostaw tu część siebie! Słowo ‚dom’ jest jednym z tych słów, które kojarzą nam się najlepiej. To miejsce, do którego zawsze możemy wrócić. Gdy myślimy ‚dom’, na myśl przychodzi nam rodzina, ciepło, bezpieczeństwo. Strach pomyśleć, co czują ludzie, którzy nie mają własnego domu. Brak własnego miejsca na Ziemi nie jest wcale przyjemną rzeczą. Dlatego każdy z nas zawsze dąży do posiadania własnego miejsca, azylu, do którego zawsze może wrócić. Dom daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko nam, ale także naszej rodzinie- partnerowi i dzieciom. Warto więc zainwestować w niego, aby kojarzył nam się jak najlepiej i abyśmy zawsze chcieli do niego wracać.

Co zrobić, aby tak było? Najprostszą drogą, to oczywiste, jest posiadanie domu. Nie jest ważne, czy ‚dom’ to wielka willa wolnostojąca czy mieszkanie na czwartym piętrze bloku. Nie jest ważne, czy znajduje się na wsi czy w wielkim mieście. Ważne jest, co mieści w środku. Dlatego tak ważne jest wyposażenie domu. Warto w nie zainwestować, aby cieszyło nas jak najdłużej i aby przyciągało nas do naszego domu jak magnes. Jakie są zatem najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę przy wyborze wyposażenia domu? Przede wszystkim jest to funkcjonalność. Najlepiej wybierać takie meble i sprzęty, które są nam naprawdę potrzebne i takie, które dobrze spełniają swoje funkcje.

Przykładowo, jeśli nasze mieszkanie lub dom nie ma wielkiej powierzchni, warto pomyśleć o zmaksymalizowaniu ilości funkcji w jednym urządzeniu. Jeśli nasza kuchnia ma kilka metrów kwadratowych, lepiej wybrać płytę indukcyjną- wówczas pod nią możemy stworzyć dodatkową przestrzeń w postaci szafki na garnki i talerze. Przeraża cię brak piekarnika? Możesz zainwestować w dużo mniejszy i równie funkcjonalny piekarnik elektryczny. Zapewnia te same funkcje przy mniejszym nakładzie przestrzennym. Z drugiej strony- jeśli Twoja kuchnia jest spora, warto mieć osobną kuchenkę z piekarnikiem. Szczególnie istotne jest to, gdy Twoja rodzina jest spora- w dużym piekarniku stacjonarnym dużo łatwiej przygotować posiłek dla dużej rodziny. Widać więc tutaj wyraźnie jedną, kardynalną zasadę- zawsze wybieraj wyposażenie z głową- jeśli niektóre rozwiązania doskonale sprawdzają się w jednym mieszkaniu wcale nie oznacza to, że w Twoim też będzie to idealna opcja. Kolejnym dość obszernym zagadnieniem jest fakt, że bardzo często nasze przestrzenie do życia są po prostu zagracone. Warto więc docenić funkcjonalność pudełek i pudełeczek, szafek i szuflad, które pozwolą zorganizować przedmioty w naszym domu i nie pozwolą, aby zapanował w nich chaos. Staraj się też otaczać przedmiotami, które lubisz. Jeśli jesteś spokojnym, melancholijnym typem, nie otaczaj się krzykliwymi kolorami.

— Myślisz o wyposażeniu swojej kuchni? Odwiedź Sklep internetowy http://cookandlove.pl/

Staraj się tak urządzić swoje mieszkanie, alby kojarzyło Ci się jak najlepiej i abyś zawsze chciał do niego wracać. Tak samo trzeba także urządzać pokoje dziecięce. Dla dziewczynek najlepiej sprawdzą się jasne i pastelowe kolory, dla chłopców trochę ciemniejsze. Ale także tutaj musisz uważać na pułapki uogólniania! Jeśli Twoja córka jest raczej chłopczycą i woli bajki dla chłopaków, nie zmuszaj jej do urządzania jej pokoju w różach wśród jednorożców i księżniczek. Uszanuj osobowość Twojego dziecka i jego wybór. Jednocześnie zadbaj o to, by pokój dało się w każdym momencie zmienić- jeśli Twój mały synek dziś kocha dinozaury, za kilka lat, będąc nastolatkiem może uznać to za ‚obciach’ i odmówić mieszkania w pokoju. Wtedy łatwiej będzie wymienić obrazki na ścianach i pościel niż kupować od początku całe umeblowanie? Nie zapominaj także o sobie i o swoim partnerze. Sypialnia powinna kojarzyć się dobrze obojgu partnerom- jeśli mieszkasz z partnerem, musisz uszanować także jego upodobania. Jak widać, dom jest przestrzenią, w której każdy powinien mieć swoją cząstkę- zarówno mali jak i duzi powinni mieć możliwość wpłynięcia na jakąś część zamieszkiwanej przez siebie przestrzeni. Jeśli zadbasz o to, by każdy z domowników zostawił w domu część siebie, będą do niego chętnie wracać i uważać dom za swoje miejsce na ziemi. A czy nie o to chodzi?