Czy okna w domu są odbiciem duszy?

Striking red loveseat with a view.
Striking red loveseat with a view.

Mówi się, że okno jest odzwierciedleniem wnętrza i duszy jego domowników. Współczesna architektura proponuje najróżniejsze rozwiązania w tym zakresie. Bogaty wybór okien na rynku pozwoli dokonać zakupu takich, które w pełni będą harmonizowały z całością i stanowiły wraz z pozostałymi elementami jedną architektoniczną kompozycję. Drewniane lub plastikowe, białe lub w różnych odcieniach brązu.

Wszystko to zależy od smaku, zapotrzebowania oraz możliwości finansowych. Z pewnością można jednak wybrać takie, które w pełni będą satysfakcjonujące. Tak więc mamy już okna. W minimalistycznych rozwiązaniach aranżacji wnętrz okno często pozostaje bez dodatków. Jednak tradycjonalizm nakazuje często zawiesić firanki, mają one często znaczenie praktyczne. Firanki i zasłonki zapewniają odrobinę intymności, nie każdy lubi pokazywać swoją prywatność i narażać się na wzrok ciekawskich. Firanki i zasłonki zazwyczaj dobiera się uwzględniając wystrój wnętrza. Bierzemy pod uwagę umeblowanie kolory ścian i dodatki dekoracyjne.

Różnorodność firanek i zasłon pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wybrednych gustów. W sklepach możemy zakupić w zasadzie każdy rodzaj firan, jaki sobie wymarzymy. Modne są ostatnio kolorowe zasłonki z organzy lub delikatnych przezroczystych tkanin. Można je wykorzystać w połączeniu z delikatną firanką lub zawiesić samodzielnie. Uroku firanom doda zapewne oryginalne udrapowanie, które podkreśli urodę całego wnętrza i z pewnością zwróci uwagę gości. Można je również upiąć wykorzystując ozdobne klamry, które można kupić w tym samym sklepie. Klamry takie można dopasować materiałem i barwą do karnisza lub do innych dodatków.

okna-w-nowoczesnym-domu

FIX okna wrocław
ul. Borowska 186A
50-557 Wrocław
tel: 717 802 666
kom: 609 507 923
http://fixokna.pl
e-mail: borowska@fix.wroclaw.pl
biuro czynne: 9:00 do 17:00

Szczególne wrażenie zrobią, kiedy wyeksponuje się na tle firan. Nowe okno, piękne firany ułożone w atrakcyjny sposób, brakuje jeszcze roślin w ozdobnych donicach. Taki wystrój okna, z pewnością przyciągnie wzrok wielu przechodniów. W dzisiejszych czasach bardzo ładnym i stylowym są okna koloru brązowego od strony zewnętrznej. Spotyka się ich teraz coraz więcej i coraz częściej. Trzeba przyznać, że są one praktyczniejsze i lepiej się przedstawiają. Mogą robić one na nas wrażenie, gdyż nigdy wcześniej nie myśleliśmy o takich oknach i są dla nas nowością.